Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia ostatniego demaskowania.
02-23-2015, 08:52 PM
Post: #1
Historia ostatniego demaskowania.
Jeden koleś prawie rozwiązał tą zagadkę, ale nic mu to nie dało, gdyż robił to publicznie i posłużył się pomocą internautów.
Może kolejne osoby rozwiązały tą zagadkę i udało im się dołączyć, jednakże bojąc się powtórki historii Joel'a nie publikowali tego?


"""Joel Eriksson jest jednym z nielicznych, który rozwiązał wszystkie zagadki. Z pierwszego obrazka odzyskał przy pomocy narzędzia do analizy steganograficznej ciąg znaków, który po użyciu szyfru przesuwającego, ujawnił URL do innego obrazka.
Jedno z zadań-obrazków z serii Cicada 3310

On też zawierał tajną wiadomość — link do Reddita z kodem Majów w nagłówku strony i kilka podejrzanych komentarzy, które okazały się być fragmentami zaszyfrowanej wiadomości. Po ich odszyfrowaniu przy użyciu wskazówek z rozwiązań poprzednich zagadek Joel trafił na numer telefonu. Wykonane połączenie przekierowało go na pocztę głosową, która powitała go następującą treścią:

Very good. You have done well. There are three prime numbers associated with the original final.jpg image. 3301 is one of them. You will have to find the other two. Multiply all three of these numbers together and add a .com to find the next step. Good luck. Goodbye.

Okazało się, że brakującymi liczbami pierwszymi jest wysokość i szerokość obrazka. Pomnożenie ich z 3301 wskazało adres strony internetowej na której komunikat kazał odświeżyć stronę za pewien czas. Dopiero wtedy na ekranie pojawiały się liczby. Były to koordynaty GPS wskazujące budki telefoniczne w takich krajach jak: Hiszpania, Polska, Rosja, Francja, USA, Japonia.

Joel poprosił internautów o pomoc i wspólnymi siłami namierzono ulotki z wizerunkiem cykady i kodem QR. Kody doprowadziły do kolejnych obrazków, w których zakodowano fragment wiersza Williama Gibsona – Agrippa. Po zaaplikowaniu na nim kodu książkowego, który był wynikiem jednej z poprzednich zagadek, z treści wiersza odczytano URL do sieci Tor.

Errikson jednak nie dał rady go zobaczyć. W międzyczasie bowiem osoby stojące za zagadkami Cicada 3301 umieściły na stronie oświadczenie, że są rozczarowani postawą internautów, którzy choć pracują razem, to jednak żaden z nich nie wykonał wszystkich zadań samodzielnie. Nie chcieli “odtwórców”. """
Quote this message in a reply
Post Reply 


Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)